Wiele osób sprzedających nieruchomość, czy to w ramach swojej pracy, czy życia prywatnego, zachodzi w głowę, w jaki sposób przyciągnąć potencjalnych kupujących. Warto w takiej sytuacji pomyśleć nad tym, jak podnieść w ich oczach wartość mieszkania lub domu. Z pomocą przychodzi home staging – co to jest i jak wykorzystać go w praktyce?

Co to jest home staging?

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu w taki sposób, by wydała się bardziej atrakcyjna ewentualnym nabywcom. Ma to na celu usprawnienie i przyspieszenie całego procesu sprzedaży, a niekiedy także maksymalizację płynących z niej zysków. Badania pokazują, że za sprawą home stagingu czas transakcji zostaje skrócony o 40%, natomiast zyski idą w górę o około 10%. Jeśli zależy nam na takich wynikach, warto skorzystać ze strategii, którymi posługują się profesjonalni home stagerzy. Więcej informacji o przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży znajduje się na strone: http://pulo.pl/.

Home staging – na czym polega?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, co to jest home staging. Sprawia to, że tak wiele ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości cieszy się niewielkim zainteresowaniem, przez długi czas przynosząc jedynie frustrację. Znajomość podstaw home stagingu może natomiast przynieść wiele korzyści i pozwolić osiągnąć cel. O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim nieruchomość powinna zostać gruntownie posprzątana. Warto pamiętać o mniej oczywistych miejscach, w których gromadzą się brud i kurz, a które mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się dane pomieszczenie w oczach oglądającego kupca. Mowa tu, chociażby o wyczyszczeniu frontów szafek czy wytarciu grzejników i wiszących na ścianie obrazów.

Informacje z otoczenia odbieramy wszystkimi zmysłami. Warto o tym pamiętać w kontekście tego, jak pachnie wnętrze nieruchomości czy poszczególne meble bądź dywany. Należy zneutralizować wszelkie nieprzyjemne zapachy, a także dokładnie wywietrzyć nieruchomość przed przybyciem oglądających.

Niesamowicie ważną kwestią jest również odpowiednia aranżacja wnętrz. Puste pokoje albo zagracone robią zdecydowanie złe wrażenie. Chcąc szybko sprzedać nieruchomość, powinniśmy postarać się skutecznie oddziaływać na wyobraźnię potencjalnego kupca. Uczynimy to aranżując pomieszczenia w sposób świadczący o funkcjonalności oraz komforcie.

Dobre wrażenie na oglądających zrobią również odświeżone ściany. Warto postawić na biel lub inne jasne i neutralne kolory, które optycznie powiększą wnętrze. Co więcej, dają dużo możliwości przyszłym lokatorom do stworzenia harmonijnej, przytulnej przestrzeni, dlatego będzie to stanowiło dodatkowy atut.

Profesjonaliści z zakresu home stagingu – na czym polega współpraca?

Jeżeli chcemy, by nasza nieruchomość prezentowała się naprawdę efektownie, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalnym home stagerem. Taka osoba będzie wiedziała, jak skutecznie wydobyć z domu czy mieszkania cały jego potencjał. Profesjonaliści w tym zawodzie mają swoje własne wypracowane know-how, dzięki którym zyski ze sprzedaży idą wysoko w górę, a cały proces jest znacznie sprawniejszy.

Interesuje Cię skup nieruchomości? Zajrzyj na stronę: http://pulo.pl/skup-domow/.