Nieraz niestety w dłuższym związku mamy problemy związane ze współżyciem z drugą połówką. Przyczyn ich występowania może być wiele, dlatego warto udać się do specjalisty, który jest w stanie pomóc nam rozwiązać powstałe problemy. W tej chwili coraz bardziej popularne staje się coraz bardziej popularne chodzenie trenera seksualnego, który może nam dać praktyczne rady, jak walczyć z dolegliwościami dotyczącymi naszego życia łóżkowego. 

Trener seksualny czym się zajmuje się dokładnie oraz w jaki sposób może nam pomóc?

Trener seksualny to osoba, która nam może pomóc w wielu kwestiach związanych z życiem intymnym.  Należy się do niego udać w przypadku, gdy mamy na przykład zmniejszoną ochotę na sex, ponieważ najprawdopodobniej jest to czymś spowodowane.  Ustalenie dokładnej przyczyny takiego stanu rzeczy może spowodować to, że powróci nam większa ochota na współżycie. W jego gabinecie można także przepracować jakieś traumy związane z tą sferą życia, który nas blokują i sprawiają, że nie jesteśmy w tych sprawach zbyt pewni siebie. Coaching seksualny pomoże nam również uzupełnić wiedzę dotyczącą tej sfery życia, gdy nie zostaliśmy do końca wyedukowani w szkole lub przez rodziców. Tylko, gdy dobrze rozumiemy dane zagadnienia, to wtedy bardzo dobrze czujemy się w sytuacji łóżkowej, która nas potyka.

Trzeba pamiętać, że trener seksualny nie ocenia naszego życia seksualnego, tylko stara się nam po prostu pomóc, gdy mamy jakiś problem, który jest związany najczęściej ze sferą psychiczną. Taka osoba nie tylko pracuje z parami, ale może również służyć pomocą osobom, które nie są w związku lub są w związku z osobą tej samej płci. Można po prostu z tym specjalistą pogadać o relacjach z innymi, ponieważ może to również powodować jakieś problemy związane ze współżyciem seksualnym. Udając się do niego, nie trzeba mieć poczucia winy lub wstydu, że mamy problemy tej natury, bo to bardzo normalne, ponieważ dużo ludzi ma bardzo podobne rozterki. W przypadku wizyt u trenera seksualnego można bez wstydu rozmawiać o rzeczach, które sprawiają nam przyjemności oraz czynnościach, które byśmy chcieli zrobić z osobą, którą kochamy. Tak naprawdę każdy pacjent może mieć inne dolegliwości spowodowane jakąś inną sprawą. 

Jak wybrać odpowiedniego trenera seksualnego dla siebie?

Wiedząc już  trener seksualny kto to i znając kwestie, w jakich może on nam pomóc trzeba zastanowić się, jak wybrać odpowiednią osobę, aby nam pomogła. Każdy sex coach ma inną metodę na terapię ze swoim pacjentem, dlatego każdy może trochę inaczej reagować na współpracę z osobą tej profesji. Głównym zadaniem trenera seksualnego jest poprawienie naszej pewności siebie, ale także ma on nas zainspirować do działania i zmienienia coś w swoim życiu łóżkowym. W wielu przypadkach, gdy przybędą pary na taką terapię, to będzie on namawiał, aby bardziej słuchać swoich potrzeb i rozmawiać o ewentualnych powstałych problemach i próbować je rozwiązywać. Niestety, ale kłótnie ze swoją drugą połówkę o jakieś sprawy życia codziennego wpływają bardzo mocno na życie takiej pary w sypialni. W czasie takiej terapii także osoby się na nią decydujące dowiedzą się wielu rzeczy związanych z seksem, o których im do tej pory nikt nie powiedział, a które są kluczowe, aby zanotować rozwój w tym obszarze. Ten sex coach skupia się przede wszystkim na teraźniejszości oraz przyszłości, czyli wtedy skupiamy się na obszarach, na które mamy wpływ. Takie spotkania są jakąś formą terapii. Długość spotkań jest ustalana zawsze na początku rozpoczęcia współpracy z trenerem seksualnym, ale trwa przeważnie od trzech do sześciu miesięcy. Niektórzy tego typu terapeuci nie tylko będą rozmawiać z osobami przybyłymi na spotkanie, ale także mogą im pomóc osiągnąć orgazm. Wtedy uczą oni ich technik masturbacji oraz mówią, jak osiągnąć większą satysfakcję w czasie stosunku z drugą osobą. Taki terapeuta powinien rozumieć nasze potrzeby, ale także powinno nam się dobrze z nim rozmawiać. Powinien on również nam wyjaśnić wszystkie pojęcia, których nie rozumiemy, a dotyczą w jakiś sposób seksu.