Taniec to jedna z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu dostarczająca endorfin. Zarazem stanowi on dodatkową aktywność fizyczną, korzystnie wpływającą na stan zdrowia. Niezależnie, która z korzyści sprawia, że chcesz rozpocząć swoją przygodę z tańcem, zastanawiasz się zapewne jak odpowiednio przygotować się na podjęcie nowego hobby. W dalszej części artykułu znajdziesz odpowiedź na twoje wątpliwości.

Do tańca trzeba dwojga

Podstawowym pytaniem na starcie jest, czy masz partnera/ partnerkę? Coraz bardziej modne stają się lekcje tańca towarzyskiego dla par. Dlatego być może uda Ci się namówić chłopaka, narzeczonego, męża lub dziewczynę, narzeczoną lub żonę do takiej formy wspólnego spędzania czasu. W takim wypadku sprawa jest prosta i rozwiązana. Jeśli jednak nie masz nikogo, kto mógłby uczestniczyć z Tobą w zajęciach, to nic straconego. Bardzo często na zajęcia zapisują się właśnie pojedyncze osoby, co daje możliwość stworzenia tanecznej pary. Najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z wybraną szkołą tańca i zapytasz o taką możliwość.

Znajdź studia tańca w twojej okolicy

Szeroki dostęp do internetu sprawia, że staje się on jedyną z najlepszych metod do reklamowania swoich usług. Tak też dzieje się w przypadku szkól tańca. Najlepiej więc poszukać szkoły tańca towarzyskiego w Poznaniu, a następnie sprawdzić jakie opinie wystawili im kursanci. Bardzo często takie kluby aktywnie prowadzą swoje social media, gdzie również znajdziesz cenne informacje. Dowiedz się, jaki jest koszt uczestnictwa w zajęciach, w jakich dniach i godzinach są prowadzone tak, by nie kolidowały z Twoimi obowiązkami zawodowymi i domowymi. Na swoich profilach na pewno posiadają, także zdjęcia i filmy z zajęć, dzięki którym zobaczysz, jak to wygląda.  

Weź udział w dniach otwartych

Bardzo często w wakacje bądź na początku każdego nowego roku zajęć, studia tańca oferują darmowe lub tańsze zajęcia testowe. Dzięki temu możesz przede wszystkim sprawdzić atmosferę panującą w klubie, wygląd sal, poznasz trenerów tańca i zobaczysz, jak wyglądają takie zajęcia. Będzie to dla Ciebie, świetna okazja, żeby wypróbować klub i przekonać się, czy faktycznie podoba Ci się taniec towarzyski. Możesz w ten sposób sprawdzić kilka znajdujących się w okolicy miejsc i wybrać, to gdzie nauka tańca towarzyskiego w Poznaniu będzie dla Ciebie przyjemna. 

Co ubrać?

Udało Ci się już wybrać idealne miejsce do rozpoczęcia Twojej tanecznej przygody. Teraz pora na przygotowania do twoich pierwszych zajęć. Najlepiej wybierz wygodny strój, który nie będzie ograniczał twoich ruchów. Nie zapomnij o odpowiednich butach. Baleriny, które mogą spowodować otarcia to niezbyt dobry pomysł. Znacznie lepszym wyborem będą wygodne sportowe buty, np. trampki lub adidasy. W miarę jak będziesz się czuć pewniej w tańcu, dużo frajdy przyniesie Ci ubieranie kolorowych sukienek lub spódnic. Po pewnym czasie od rozpoczęcia treningów możesz kupić swoje pierwsze buty do tańca. Kobiety powinny zacząć od niższego obcasa (np. 5 cm). W miarę zdobywania umiejętności możesz kupić buty na wyższym obcasie. Teraz już tylko czas udać się na twoje pierwsze zajęcia z tańca towarzyskiego w Poznaniu.