Aby wiedzieć, jak dbać o skórę na ciele, należy wziąć pod uwagę szereg elementów, takich jak konsekwencja i wybór odpowiednich produktów. Regularność jest podstawą do uzyskania zdrowej i promiennej skóry. Natomiast stosowanie właściwych kosmetyków umożliwia spełnienie specyficznych wymagań cery, co pozytywnie odbije się na jej wyglądzie oraz zdrowiu.

7 zasad, jak pielęgnować ciało

Dbanie o skórę ciała jest nie tylko dobre dla jej zdrowia, ale także dla jej estetyki. Co więcej, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Oto 7 wskazówek, jak dbać o ciało:

1. Codzienne nawilżanie

Po pierwsze i najważniejsze – nawilżanie jest skórze absolutnie niezbędne. Po kąpieli codziennym krokiem powinno być nałożenie na całe ciało nawilżającego kremu lub balsamu. Ponadto, jeśli masz szczególnie suchą skórę, powinnaś zadbać o nawodnienie cery przynajmniej dwa razy dziennie.

2. Dieta sport w celu zapobiegania cellulitowi

Zdrowa, zrównoważona dieta o niskiej zawartości tłuszczu pomoże zachować zdrowszą skórę. Ponadto, jeśli połączysz ją z regularnym uprawianiem sportu, wzmocnisz swoje mięśnie, a także unikniesz pojawienia się lub zwiększenia cellulitu. Dodatkowo unikanie niektórych pokarmów, takich jak tłuste potrawy i słodycze, poprawi kondycję skóry.

W niektórych przypadkach, gdy cellulit jest już obecny, te zalecenia mogą nie wystarczyć. Dlatego zaleca się konkretne zabiegi estetyczne, takie jak kriolipoliza w Warszawie. Ta procedura działa liftingująco na skórę i likwiduje cellulit.

3. Chroń skórę przed słońcem

Ten punkt jest istotny przez cały rok, ale szczególnie ważny latem. Skóra zostaje wystawiona na działanie słońca nie tylko wtedy, gdy idziesz na plażę czy basen. Dlatego codziennie musisz stosować krem z filtrem. Każdego dnia należy chronić cerę przy wykorzystaniu produktu z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej, aby uniknąć poparzeń.

4. Unikaj palenia papierosów

Podstawowym punktem w pielęgnacji skóry jest próba uniknięcia toksycznych czynników, takich jak dym papierosowy. Tytoń jest szkodliwy przede wszystkim dla płuc i cery, jednak jego negatywne działanie odbija się na całej skórze. Dlatego rzucenie palenia stanowi dobry sposób na zadbanie o ciało.

5. Masuj nogi, aby zapobiec żylakom

Żylaki to jedna z konsekwencji wieku, słabego przepływu krwi i niezadbanej skóry. Na szczęście istnieją sposoby, aby zapobiec ich pojawieniu się. Codzienne masaże nóg wspomagają krążenie i poprawiają zdrowie skóry. Mogą być wykonywane na przykład podczas nakładania kremu na nogi.

6. Wybór właściwych produktów

Każda osoba ma swój typ cery i wybór produktów opartych na jego specyfice jest kluczowy dla jej zdrowia. Najczęściej spotykane rodzaje to skóra: sucha, tłusta, mieszana, normalna, naczynkowa lub wrażliwa. Dla każdej z nich istnieją konkretne kremy, balsamy i zabiegi.

7. Używaj łagodnych produktów do mycia i odpowiednio osuszaj skórę

pH produktów używanych do mycia powinno być zgodne z rodzajem posiadanej skóry. Ponadto po prysznicu należy dokładnie i starannie osuszyć skórę za pomocą miękkiego ręcznika.