W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie. W ostatnich latach zdecydowanie zwiększyła się świadomość tego, jaki tryb życia każdy powinien prowadzić. Jest to bardzo dobre, ponieważ odpowiednie podejście do higieny, zachorowań, dezynfekcji czy czystości poprawia jakość życia, a tym samym zdrowia i wydłuża naszą żywotność.

Temat oczyszczania powietrza i dezynfekcji jest bardzo szerokim, ale stosunkowo młodym tematem. Dopiero od początków ubiegłego wieku wzrosła świadomość tego, jak istotne dla naszego życia i zdrowia jest odpowiednia dezynfekcja, sterylizacja i jakość powietrza. Wcześniej ludzie nie mieli kompletnie pojęcia, że większość powikłań czy śmierci po nawet najprostszych zabiegach była spowodowana brakiem odpowiedniej higieny.

Dobrze, że aktualnie zwraca się szczególną uwagę na to, jak żyjemy i czym oddychamy. To poprzez powietrze, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach jest największe ryzyko zachorowalności i zarażenia się niebezpiecznymi drobnoustrojami. Dlatego warto mieć świadomość tego, jaki jest cel w oczyszczaniu powietrza.

Skuteczne oczyszczanie powietrza – co to?

Oczyszczanie powietrza z wirusów to bardzo obszerny temat. Odpowiednio przeprowadzona dezynfekcja pozwala na praktycznie całkowite usunięcie niebezpiecznych mikroorganizmów, a tym samym ochronienie przed zakażeniami. Ten temat jest już poruszany od jakiegoś czasu w środowisku medycznym, jednakże temat oczyszczania powietrza to tak naprawdę stosunkowo młody temat. Dopiero od niedawna podkreśla się istotę czystego powietrza, a najmocniej zostało to nagłośnione w trakcie epidemii koronawirusa, ponieważ wówczas każdy zarażał się głównie poprzez powietrze w zamkniętych pomieszczeniach. Dezynfekcja powietrza ma na celu to samo co dezynfekcja powierzchni.

Ryzyko zachorowania i oczyszczanie powietrza

Jak wiadomo każdy człowiek codziennie, chociaż na chwilę przebywa z zamkniętym, zatłoczonym miejscu, czy to w pracy, szkole lub nawet sklepie. W takich miejscach możliwość zakażenia znacznie się zwiększa. Wyjaśnienie tego jest banalnie proste. Odpowiedzią na to jest zanieczyszczone powietrze. Jest ono nie tylko nieprzyjemne ze względu na zapachy i panującą duchotę, ale także dlatego, że cała gromada osób przebywająca w jednej placówce oddycha w tym samym czasie, tym samym powietrzem, a kiedy pojawia się w takim środowisku potencjalny nosiciel zarazków to zwiększa się zachorowalność.

Dlatego tak istotne jest regularne oczyszczanie powietrza, które poprawi stan zdrowia, jakość życia i uchroni przed niezbyt przyjemnymi zapachami. Aktualnie na rynku jest wiele możliwości dezynfekcji powietrza.

Sposoby oczyszczania powietrza

Technologia idzie do przodu, a my wraz z nią. Niegdyś w kwestii czystego i świeżego powietrza mówiono wyłącznie o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, czyli najprościej mówiąc dostarczaniu większej ilości świeżego powietrza z zewnątrz. Jednakże ma to swoje minusy w postaci, chociażby ochładzania danego miejsca zimnym tlenem, zwłaszcza gdy na dworze panuje zima.

Oczyszczanie powietrza w przestrzeni publicznej

Aktualnie środowiska medyczne polegają na różnego rodzaju nowoczesnych technologiach, które dają znacznie większy komfort. Firma Activtek w swojej ofercie posiada ceniony i certyfikowany sprzęt bazujący na technologii ActivePure RCI, czyli Promieniowaniu Jonizującym Katalitycznym. Jednym z takich urządzeń, które dostosowuje się do danego budynku, usuwa z powietrza groźne mikroorganizmy, utlenia pomieszczenie i zakrywa nieprzyjemne zapachy jest https://activtek.pl/urzadzenia-activtek/induct-10000/, które z pewnością posłuży na lata.

Oczyszczanie powietrza – dlaczego warto?

Oczyszczać powietrze zdecydowanie warto, ponieważ to z zanieczyszczonego tlenu bierze się najwięcej mikroorganizmów, nie bez powodu tak często mówi się o smogu. Ma to swoje zastosowanie zarówno dla ekologii, jak i dla naszego zdrowia. Wydłuża i poprawia jakość naszego życia. Osoby, które oczyszczają powietrze są znacznie rzadziej chore, a tym samym o wiele bardziej wydajne w swoje pracy czy szkole. Zwłaszcza że każdemu zależy przecież na odporności. Dobre zdrowie przynosi same plusy i wyrzut endorfin.