Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu dwojga ludzi, którzy planują ze sobą wspólną przyszłość i chcą związać się całkowicie oficjalnie i formalnie. To uroczystość, która przypada raz na całe życie, dlatego państwo młodzi chcą, aby była absolutnie wyjątkowa, dzięki czemu na długi czas zapadnie zarówno im, jak i gościom w pamięci.

Panny młode często poświęcają dużo uwagi kwestiom wystroju miejsca, gdzie będzie odbywać się ślub i wesele, oprawą graficzną (np. zaproszeniami) oraz tym, jak same będą się prezentować. Wybór idealnej sukni ślubnej dla wielu z nich to nie lada wyzwanie, a do tego trzeba jeszcze dopasować widowiskową fryzurę oraz oczywiście makijaż. Ten ostatni musi stanowić idealne dopełnienie całej reszty, być postawieniem kropki nad i. Na jaki make-up na ślub się zdecydować? Odpowiedź na to i inne pytania związane z tą tematyką znajdują się w poniższym wpisie, do którego lektury zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Makijaż na ślub – jaki wybrać?

Jak już zostało wspomniane – makijaż na ślub musi być idealnie dopasowany do reszty stroju, a także powinien nawiązywać do tematyki wesela (jeśli takowa jest). Jest to o tyle skomplikowane, że do każdego typu twarzy pasuje zupełnie inny rodzaj makijażu i to, co sprawdzi się u innych kobiet, które wybrały podobną suknię ślubną, u nas może nie zadziałać tak dobrze. Właśnie z tego względu makijaż na ślub planuje się razem z pozostałymi elementami stylizacji na ten dzień. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wszystko będzie idealnie ze sobą współgrać.

Przykładowo do delikatnej i skromnej sukienki ślubnej idealnie sprawdzi się równie delikatny i prosty makijaż, który mocno podkreśli naturalne atuty twarzy. Do bardziej złożonych kreacji można zastosować bardziej skomplikowany makijaż, jednak uważając jednocześnie, aby nie przesadzić, pamiętając o tym, że do niektórych twarzy mocny makijaż zwyczajnie nie pasuje i może zepsuć cały efekt.

Rzęsy w Kielcach na ślub – do kogo się udać?

Stylizacja rzęs w kompletnym makijażu odgrywa istotną rolę – to dzięki odpowiednio zakręconym rzęsom oczy wydają się znacznie większe i co więcej – zwracają one uwagę, co jest kluczowe przy make-upie. Jeśli chodzi o rzęsy, w Kielcach znajduje się kilka miejsc, które oferują profesjonalne usługi tego typu i z pewnością można im zaufać. Pracują tam często makijażystki z doświadczeniem, które znają się na makijażu ślubnym i będą umieć umiejętnie dobrać odpowiedni make-up do reszty stylizacji.

O czym warto pamiętać decydując się na makijaż ślubny?

Przede wszystkim nie warto decyzji o makijażu ślubnym zostawiać na ostatnią chwilę. Do makijażystki należy umówić się odpowiednio wcześniej i odbyć z nią przynajmniej jedno spotkanie, na którym ustalimy ostateczny kształt make-upu. Można również umawiać się na sesje próbne, które pozwolą zobaczyć jak dany pomysł będzie prezentował się na twarzy. Nie jest to również pole, na którym można szukać oszczędności organizując wesele – szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby podczas jednej z najważniejszych uroczystości w życiu wyglądać dokładnie tak, jak chcemy.