Czy bramę do garażu można zamontować jeszcze w trakcie trwania prac budowy, czy już po ich zakończeniu? Odpowiedź na pytanie, kiedy powinno się te prace wykonać, nie jest łatwa. Zdania są podzielone. Ilu wypowiadających się, tyle opinii. Każda z grup ma swoje racje. Na co warto zwrócić uwagę i które rozwiązanie wybrać?

Kiedy montować bramę garażową?

Osoby zastanawiające się nad problemem, kiedy można montować bramę garażową i decydujące się na jej zainstalowanie jeszcze na etapie prac budowlanych, powinny wziąć pod uwagę zarówno plusy, jak i minusy takiego rozwiązania.

Do plusów należy niewątpliwie fakt, że jest możliwość przechowywania rzeczy w niedokończonym jeszcze pomieszczeniu. Składowane weń mogą być np. materiały używane do budowy wrażliwe na wilgoć, narzędzia i sprzęty potrzebne do wykonywania prac, które pozostawione bez opieki na zewnątrz, mogą stać się łatwym celem złodziei. Warto tu podkreślić, że często montaż bramy garażowej w trakcie budowy, obarczony jest pewnym ryzykiem złego jej dopasowania, zabrudzenia lub uszkodzenia. Należy wziąć pod uwagę fakt, żeby bramę odpowiednio zabezpieczyć. W trakcie trwania prac budowlanych, wylewania posadzki, wykonywania tynków, powstaje dużo kurzu, brudu trudnego do usunięcia. Na takie ryzyko zostanie wystawiona brama i wszystkie jej elementy składowe, jeżeli będzie zamontowana jeszcze w trakcie trwania budowy.

Montaż bramy garażowej

 

Wszystkie pyły mogą dostać się do drobnych elementów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie bramy i utrudnić jej działanie w przyszłości. Warto również wziąć pod uwagę, że w trakcie prac związanych z kładzeniem tynku oraz świeżo położony charakteryzuje się on dużą wilgotnością, co również może mieć wpływ na zamontowane już elementy.

 

O samo skrzydło też należy zadbać, aby nie dopuścić do powstania trwałych plam, zachlapania zaprawą, zarysowań itp. Trzeba pamiętać, aby odpowiednio wszystko zabezpieczyć. Do tego celu można wykorzystać grubą folię budowlaną. Można też nie zdejmować tej, w którą skrzydło jest zabezpieczone przez producenta. W takim przypadku warto wiedzieć, że folia taka pozostawiona na długo i wystawiona na działanie czynników atmosferycznych, może przylgnąć na tyle trwale do ochranianej powierzchni, że może być problem z późniejszym jej zdjęciem bez uszkodzenia samego skrzydła.

 

Po zakończeniu prac budowlanych

Takie rozwiązanie ma dużą rzeszę zwolenników wśród osób zastanawiających się, kiedy można montować bramę garażową. Decydując się na takie rozwiązanie, nie ma ryzyka złego dopasowania czy uszkodzenia, zabrudzenia któregokolwiek elementu składowego bramy. Folia ochronna będąca na skrzydle fabrycznie założona może być zdjęta zaraz po montażu bramy. Minusem jest fakt, że w takim pomieszczeniu, jeżeli powstaje on na przestrzeni otwartej dla postronnych osób, nie ma możliwości bezpiecznego przechowywania w nim części i materiałów służących do budowy. Decydując się na pozostawienie tam czegoś, trzeba liczyć się z tym, że zostawiona rzecz może paść łupem innych osób.

 

Brama garażowa, kiedy montować? Gdzie szukać profesjonalnej porady?

 

Zastanawiając się nad problemem, warto zasięgnąć porady w miejscach, które w swojej ofercie posiadają przede wszystkim różnego rodzaju bramy garażowe. I tak dla przykładu bogatą ofertę  wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych do budowy domu, remontów, różne materiały wykończeniowe, narzędzia elektryczne, hydrauliczne, na wszelkiego rodzaju inwestycje posiada skład budowlany w Rzeszowie. Pracownicy działu udzielą profesjonalnej porady, która nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Szukając informacji w innej części kraju, warto poszukać podobnych miejsc.